Om JHW

Företaget startades 1992 av Jan Jenelin.

Vi är idag 11 anställda och har personal med bred kompetens inom vårt verksamhetsområde.
Vår nisch är att serva våra kunder i fastighetsbranschen med såväl service och underhåll som renovering och nybyggnad av sina värme-, kyl- och luftbehandlingsanläggningar. Vår styrka är att vi tar helhetsansvar från projektering och utförande till eftermarknaden med service, underhåll, optimering och uppföljning.

Vår målsättning är att alltid utföra energieffektiva anläggningar.

Vi vänder oss till:

  • Förvaltningsbolag
  • Kommuner
  • Fastighetsägare
  • Byggnadsföretag

 


Personal

 

JWH Styr och ventilation AB
Org.nr. 556447-7460

 

Jan        Jenelin

 Företagsledare. VD.        

Förutom arbetsledning sysslar Jan med kalkyl och försäljning. Han fungerar också som projektledare samt utför konstruktion och konfigurering av styr- och regleranläggningar.

0708 83 02 01  jan@jwh.se

Patricia Jenelin

Ekonomiansvarig.             

Patricia sköter bokföring och adminstration och det är henne ni först får kontakt med när ni ringer oss.

0708 28 23 75  patricia@jwh.se

Marcus      Jenelin

Projektledare Ventilation 

Marcus utför kalkylering och projektledning inom området luftbehandling. Han är certifierad funktionskontrollant och utför OVK-besiktningar.

Riccardo De Santis

Projektledare              Rör

Riccardo är ansvarig för våra VVS installationer allt från kalkylering till utförande. Förutom rörinstallationer utför han också service och underhåll på värme- och ventilationsanläggningar.

0708 77 02 33  riccardo@jwh.se

Tommy Ekstorm

Servicetekniker.

Tommy utför service och underhållsarbeten på värme-, ventilations-, styr och regleranläggningar. Han utför också konfigurering av BAS2 system för fastighetsautomation.

0707 92 74 91 | tommy@jwh.se

Fredrik Lindberg

Servicetekniker.

Fredrik utför service- och underhållsarbeten samt injustering och montagearbeten.

0708 77 02 02 | fredrik@jwh.s

 Peter     Sundin

Styr Elektriker.

Peter utför styrelektriska installationer samt felsökning och service.

0708 77 69 48  peter@jwh.se

 

 Daniel   Lindau

Styr Elektriker

Daniel utför styrelektriska installationer samt felsökning och service.

0736 263028      daniel@jwh.se

Jonas    Jenelin 


Rörläggare Kyltekniker

Jonas jobbar i huvudsak som rörläggare men innehar kylcertifikat och utför vissa kyltekniska arbeten.

0708 776633  jonas@jwh.se

Oligert      Gjika

                                    Rörläggare 

Oligert utför rörinstallationer

0736-263028  oligert@jwh.se   

 

 


 

JWH Klimatkyla AB

Org.nr. 559012-4771

 

Jan Jenelin

0708 830201

Jonas Jenelin

0708 776633

 


 

JWH Fastighetsförvaltning AB

Org.nr. 556956-3298

 

Glenn Andersson

Fastighetsskötare

0730-244800

Denna sidan använder cookies, genom att fortsätta godkänner du användandet av cookies.